Začátek

Díky přesunutí většiny šermířských aktivit Magisteria do Tábora vzniklo v Praze ve výuce šermu jakési „vakuum“. Diky této nastalé situaci se rozhodl David Vobr požádat Dalibora „Borka“ Belfína o vedení pravidelné výuky šermu. David Vobr se postaral o technický chod výuky, včetně zajištění žáků, a Borek Belfín dostal na starost výuku. Tak vznikla ve školním roce 2001 v Praze – Lysolajích škola, která zatím nenesla žádné jméno.

Příští rok došlo k přesunutí školy více do centra a k výměně „školníka“, kterým se stal na jeden školní rok Jan „Snáz“ Bureš. Tato volba se však ukázala jako nešťastná. Ve stejný rok začaly probíhat dva kurzy: pro začátečníky a pokročilé.

Další školní rok 2002 / 2003 byl rovněž plný změn. Novým školníkem se stal Norbert „Bídak“ Biderman a škola opět změnila své působiště, tentokrát se přesunula do Prahy Braníku.

V roce 2004 se otvírají samostatné tréninky určené pro volný šerm a roku 2006 se škola opět stěhuje, tentokrát do tělocvičny na Vinohradech, kde vyšli více vstříc školním časovým potřebám. Škola si za svoji krátkou existenci vychovala asistenty, kteří vedou výuku buď jako pomocníci, nebo jako samostatní učitelé za nepřítomnosti zkušenějších lektorů: Miroslav „Ježura“ Novák, Norbert „Bídák“ Biderman, Luděk „Dzin“ Rozmanitý a Jan Šimek.

Škola na počátku kalendářního roku 2006 byla pojmenována Digladior, neboť starý a málo používaný název Pražská šermířská škola Borka Belfína je již vzhledem k dalším lektorům zcela nepravdivý.

V roce 2008 dochází k dalším změnám v organizační struktuře a lektorském týmu. Školníkem se stává Jan Šimek, konečně někdo spolehlivý ;-), a jako další lektoři ve škole působí Jan Šulák, Lukáš Matuška a Pavel Kohout.

V roce 2009 se rožšiřuje lektorský tým o Jana Axmana.

Školu od jejího vzniku navštěvovalo více než 600 žáků.

Dávná historie

Způsob boje ve středověku – Stanislav Dupač (přednáška)

Historie 2005

Zahájení prvních turnajů školy Digladior