FECHT CAMP 2014 – reportáž

V létě 2014 proběhla v rámci školy šermu Digladior první letní škola šermu – soustředění na šerm dlouhým mečem.

spolecna

Ve středu 2.7.2014 jsme se v podvečer sešli v areálu Sklárny Žihle, v severní části plzeňského kraje. Večer došlo už jen na seznámení se s programem FECHT CAMPu, kontrolu šermířského vybavení a seznámení se s účastníky kteří nejsou našimi stálými žáky.

behani_mFECHT CAMP byl zaměřen nejen na rozvoj dovedností s dlouhým mečem a technik z Ringen mit Schwert. Našim cílem bylo představit všem kteří to se šermem myslí vážně i další možnosti rozvoje fyzické zdatnosti a pohybových dovedností, které mohou významnou měrou přispět k úspěchům v šermu jako takovém.

Podstatnou částí školy tak byly různé typy tréninků fyzické přípravy. Účastníci si vyzkoušeli různé posilování vlastním tělem, cvičení s činkami či kettle bally.

serm

Hlavní náplní byl ale samozřejmě šerm dlouhým meče. Po ránu jsme se probouzeli při cvičení sekových sestav s mečem. Během dopoledne jsme rozvíjeli sílu a rychlost seků a nacvičovali techniky šermu dlouhým mečem dle Lichtenauers Kunst. Odpoledne pak došlo na složitější techniky v Ringen mit Schwert.

Kromě šermu zbyl čas i na video rozbory, sekání ostrým mečem a na závěr i turnaj v šermu dlouhým mečem.

Děkujeme všem za účast i milou společnost. Věříme, že Fecht Camp byl pro ně přínosný a pomůže jim v jejich dalším rozvoji šermířských dovedností.

Těšíme se na příště… ;-)

Zdenál, Šulda a Dáša

Komentáře nejsou povoleny.